Wynajęcie apartamentu po raz pierwszy – wskazówki, cz. 1

Wynajęcie apartamentu po raz pierwszy – wskazówki, cz. 1

13 października, 2021 0 przez BatogoSpot

Wynajęcie pierwszego apartamentu to naturalna odskocznia od wyprowadzki z domu mamy i taty. Swoboda samodzielnego wyprowadzania się jest bardzo ekscytująca, ale wiąże się również z dużo większą odpowiedzialnością.

Apartamenty na wynajem Wrocław

Bycie wynajmującym po raz pierwszy to naprawdę wielka sprawa. Jesteś sam i możesz robić, co chcesz, kiedy chcesz. Oznacza to również płacenie za usługi (takie jak media), do których nie jesteś przyzwyczajony. Byłem już w twoich butach, w ogóle nie wiedząc, co robię. Ale nauczyłem się i wyrosłem z tego…

Spraw, aby Twoje pierwsze mieszkanie było wspaniałe. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dla najemców, abyś mógł cieszyć się (i odnaleźć drogę) wszystkimi aspektami bycia najemcą! 

MĄDRZE ROZPLANUJ BUDŻET

Zebranie budżetu na apartament może pomóc Ci zaoszczędzić na pierwszym mieszkaniu. Kontynuacja planów budżetowych, nawet po wprowadzeniu się, to świetny sposób na zwiększenie oszczędności na czynsz, media, wystrój domu i nie tylko.

Nigdy nie chcesz wydawać więcej, niż realnie możesz sobie pozwolić na wynajem swojego pierwszego mieszkania. Wydawaj na czynsz nie więcej niż 30 procent dochodu brutto. Zasada 50/30/20 to kolejna technika budżetowania, dzięki której możesz zaoszczędzić na kaucji lub czynszu za pierwszy miesiąc.

Pamiętaj o uwzględnieniu wszystkich swoich miesięcznych wydatków i zrób miejsce na nieoczekiwane koszty podczas tworzenia budżetu. Mieszkanie ze współlokatorem pozwoli Ci podzielić rachunki, co pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze i utrzymać się w budżecie.

Generowanie leadów. Nie wiesz jak pozyskać klientów dla swojego biznesu? Neocraft jest ekspertem w dziedzinie generowania leadów!

OKREŚL SWOJE POTRZEBY

Szukając mieszkań, zastanów się nad sporządzoną przez siebie listą kontrolną dotyczącą Twoich potrzeb. Potrzeby Twojego mieszkania bardzo różnią się od Twoich potrzeb. To twoje must-have, cechy, które sprawią, że będziesz się czuł najwygodniej w domu.

Jeśli nie masz samochodu, będziesz potrzebować apartamentu w odległości spaceru od transportu publicznego. Właściciele zwierząt będą musieli znaleźć przyjazną zwierzętom społeczność, która przychylnie przyjmie ich futrzanych przyjaciół.

To, co wolisz mieć w swoim apartamencie lub społeczności mieszkaniowej, jest uważane za „chcę to mieć”. Są na twojej liście życzeń, jeśli chcesz, ale możesz bez nich żyć. Udogodnienia, takie jak basen lub chromowane wykończenia, zwykle mieszczą się w tym obszarze. Najpierw ustal, jakie są Twoje potrzeby, a potem bądź podekscytowany, gdy Twoje mieszkanie będzie spełniało niektóre z Twoich potrzeb! To wspaniałe uczucie, gdy wszechświat działa dla ciebie swoją magią.

Dowiedz się jak wynegocjować czynsz wynajmowanego apartamentu

Źródło: https://www.apartments.com/blog/first-time-apartment-renter-tips