Pandemia zmienia priorytety najemców

Pandemia zmienia priorytety najemców

27 września, 2021 0 przez BatogoSpot

Minęło ponad 1,5 roku od rozpoczęcia pandemii. Ludzie szukają lepszych ofert mieszkaniowych zawierających udogodnienia na świeżym powietrzu, mieszkania z tarasem, balkonem. Mieszkania z większym metrażem także cieszą się powodzeniem.

Takie są wyniki niedawnego badania RENTCafé dotyczącego zmian preferencji najemców od czasu epidemii COVID -19.

Biorąc pod uwagę dzisiejszą możliwość pracy z domu, można stwierdzić, że takie elementy jak prędkość Internetu, wydzielona przestrzeń na biurko i miejsce pracy, stają się priorytetem dla osób szukających apartamentu na wynajem.

Przestrzenne apartamenty na wynajem we Wrocławiu – Batogospot.

W badaniu wzięło udział ponad 10 000 osób poszukujących apartamentu na wynajem. Respondenci podzielili się tym, jak zmieniły się ich preferencje po roku pracy zdalnej i pozostania w domu. Co było ich głównym zmartwieniem podczas poszukiwania mieszkania i przeprowadzki? Jak pandemia wpłynęła na ich preferencje wyboru odpowiedniego apartamentu na wynajem. Badanie wykazało, że poprawa stylu życia była główną motywacją dla tych, którzy zechcieli zmienić mieszkanie w trakcie pandemii, były udogodnienia na świeżym powietrzu (21%) oraz większa przestrzeń (20%).

To prawda, że ​​dla większości z ankietowanych znalezienie odpowiedniego mieszkania pozostaje priorytetem, niezależnie od czynników zewnętrznych – które można przypisać potrzebie stabilności najemcy. Ankieta wykazała również, że 90% respondentów szukało wynajmu długoterminowego, najbardziej preferując pozostanie w tym samym mieście (48%). To pokazuje, że celem jest poprawa warunków mieszkaniowych, a nie drastyczna zmiana.

Badanie wykazało również, że przestrzeń i udogodnienia na świeżym powietrzu są ważniejsze niż udogodnienia związane z pracą w domu. W rzeczywistości tylko 4% najemców zdecydowało się na przeprowadzkę, ponieważ mogli być teraz bardziej elastyczni dzięki pracy zdalnej. Podobnie, jeśli chodzi o udogodnienia w mieszkaniach, które stały się ważniejsze w ostatnich miesiącach, 10% za priorytet uznało dobre połączenie internetowe, podczas gdy tylko 5% stwierdziło, że potrzebuje domowego biura.

Źródło: https://www.rentcafe.com/blog/rental-market/real-estate-news/one-year-later-pandemic-shifts-renters-priorities-as-more-space-beats-cheaper-survey-shows/